Bob Marley: One Love (2024) wydanie DVD

DVD – nowości, zapowiedzi – Galapagos

Film biograficzny o życiu Boba Marleya zostanie wydany na płytach DVD, 4K UHD™, BLU-RAY™, 4K UHD™ STEELBOOK  – Premiera 21.06.2024

Bob Marley: One Love (2024)

Reżyseria: Reinaldo Marcus Green

Scenariusz:  Terence Winter & Frank E. Flowers i Zach Baylin & Reinaldo Marcus Green

Streszczenie:

Elektryzująca i podnosząca na duchu nowość. Poznaj historię człowieka, który dzięki swojej muzyce zmienił świat. Historia Boba Marleya to opowieść o pokonywaniu przeciwności losu i ekscytująca podróż za muzykiem, jego misją i pokojowym przesłaniem.

Genialny Kingsley Ben-Adir wciela się w ikonę muzyki reggae w idealny sposób naśladując swojego bohatera w każdym, najdrobniejszym geście. Marleya poznajemy w 1976 roku, kiedy podczas trwania konfliktu politycznego na Jamajce daje koncert mający promować pokój pomiędzy walczącymi frakcjami. Następnie, po zamachu na swoje życie wyjeżdża do Londynu, gdzie powstaje jego najważniejsza płyta Exodus – album, który stanie się kluczowym głosem podczas mającego zjednoczyć władzę i ludność legendarnego koncertu One Love Peace, gdy Marley wróci do ojczyzny.

W produkcję filmu zaangażowali się członkowie rodziny i przyjaciele Boba Marleya. Ben-Adir przyznaje, że to dzięki ich wsparciu był w stanie tak wiarygodnie przedstawić swojego bohatera na ekranie: „to dzięki nim zrozumiałem jakim naprawdę był człowiekiem. Kim był jako ojciec, kim jako przyjaciel, jakim był dzieckiem i nastolatkiem. Zmagania przez które przechodził i ciężar, jaki dźwigał na swoich ramionach, a także jak wiele znaczyła dla niego muzyka i jak bardzo oddany był swojej pracy i misji, którą w tamtym czasie odczuwał”.

Reżyserem filmu jest  Reinaldo Marcus Green, który zrealizował film King Richard: Zwycięska rodzina – historii początków kariery sióstr Williams. Nad nowym filmem pracowali również członkowie ekipy Greena znani z poprzedniej produkcji: scenarzysta Zach Baylin i nagrodzony Oscarem® operator Robert Elswit.

Opis dystrybutora DVD – Galapagos

Dodatki specjalne w wersji DVD:

  • Bob Marley – początki filmowej wizji
  • Sceny niewykorzystane

Dodatki specjalne w wersji 4K UHD™ i Blu-ray™:

  • Bob Marley – początki filmowej wizji
  • Stając się Bobem Marleyem
  • Obsada
  • Lokacje – Jamajka i Anglia
  • Zespół
  • Sceny niewykorzystane
Podziel się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 1 =