Fran Lebowitz: Udawaj, że to miasto (2021)

Fran Lebowitz: Udawaj, że to miasto” (2021)

Pretend It’s a City

Reżyser: Martin Scorsese

Produkcja: USA

Gatunek: Dokument – Mini serial

Premiera w kinach Polska: 08.01.2021 NETFLIX

Czas trwania: 74 min.

Kategoria wiekowa: brak danych

Fran Lebowitz wie, co jej się podoba, a co nie — i nie potrzebuje zaproszenia, żeby podzielić się swoim zdaniem. Ta krytyczka i eseistka otwarcie wyraża swoje opinie już od kilkudziesięciu lat. Czasem trochę przy tym zrzędzi, ale i tak zawsze brzmi przezabawnie i arcyciekawie. Przesiąknięta Nowym Jorkiem Lebowitz uczyniła z prostego dzielenia się opiniami formę sztuki — jej obserwacje na temat ukochanego miasta i jego mieszkańców to esencja genialnej trafności i złośliwości.

Lebowitz ujęła swoje przemyślenia w szalenie zabawnym przewodniku „Udawaj, że to miasto”, o którym w pewnym momencie życia na pewno marzył każdy nowojorczyk. W typowo wielkomiejskim stylu opowiada w nim o różnych tematach, jak turyści, pieniądze, metro, sztuka czy zaskakująco trudna sztuka poruszania się po Times Square (jest tylko jeden właściwy sposób). Lebowitz nawiązuje też do własnej przeszłości i życia, w którym na pierwsze miejsce wysuwają się ciągła ciekawość świata i wielka niezależność.

Miniserial „Fran Lebowitz: Udawaj, że to miasto” wyreżyserował wieloletni przyjaciel głównej bohaterki, Martin Scorsese, który dorzucił od siebie mnóstwo dowcipnych komentarzy i uwag o swoim ukochanym Nowym Jorku. Widzowie mogą więc liczyć na podwójną dawkę nowojorskiego humoru, który najwięcej emocji wywoła u innych wielbicieli tego kultowego miasta.

Źródło materiały prasowe: Netflix.

Obsada:

Fran Lebowitz

Martin Scorsese

Podziel się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 + 9 =