La Singla – zniknięcie wielkiej gwiazdy

La Singla – zniknięcie wielkiej gwiazdy

Krakowski Festiwal Filmowy rozpoczęty. Pierwsze pokazy filmowe już za mną. A przed wami pierwsza krótka recenzja dokumentu muzycznego „La Singla” zrealizowanego w 2023 roku.

La Singla jako nastolatka stała się wielka gwiazdą flamenco. Romska dziewczyna z przedmieść Barcelony od urodzenia była głucha. To jednak nie przeszkodziło jej w spełnieniu marzeń. Tańca uczyła się wyczuwając wibracje i naśladując rytm m.in. patrząc na ruchy rąk gitarzysty. Niestety w pewnym momencie znika. Nikt nie wie gdzie jest i co robi.

Paloma Zapata postanawia to zmienić. W swoim dokumencie przybliża nam karierę utalentowanej tancerki. Od samych początków po ….

Cóż, film niezbyt przypadł mi do gustu. Wiele wątków się powtarza. Fabularny zabieg z rzekomą fanką artystki chcąca rozwikłać tajemnicę zniknięcia gwiazdy ze scen. Próby jej odnalezienia i wyjaśnienia co było przyczyną zniknięcia nie wzbudza dla mnie większych emocji, ani napięcia. Chyba ciekawsze byłoby samo przedstawienie niezwykłej kariery tancerki i pozostawienie aury tajemniczości.

Pozdrawiam

Gosia Stanek

La Singla (2023) Directed by / Reżyseria Paloma Zapata Cinematography by / Zdjęcia Dani Mauri, Iñaki Gorraiz Music by / Muzyka Juliane Heinemann.

Podziel się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 + siedemnaście =