Młodość Astrid (2018)

Młodość Astrid” (2018)

Unga Astrid

Reżyser: Pernille Fischer Christensen

Scenariusz: Kim Fupz Aakeson, Pernille Fischer Christensen

Zdjęcia: Erik Molberg Hansen

Muzyka: Nicklas Schmidt

Produkcja: Szwecja, Dania

Gatunek: Dramat, Biograficzny

Premiera w kinach Polska: 05.10.2018

Czas trwania: 123 min.

Kategoria wiekowa: brak danych

W biograficznej „Młodości Astrid”, która opowiada o początkach oraz młodości słynnej pisarki Astrid Lindgren (1907-2002), Pernille Fischer Christensen ukazuje silną, niezależną kobietę, która łamie normy społeczne, konwenanse i kroczy przez życie z podniesioną głową.

Astrid i jej rodzeństwo mają szczęście, że dorastają w gospodarstwie pasterskim rodziców w Vimmerby. Chociaż ich codzienna rutyna kształtowana jest przez surowe wartości religijne, ich matka Hanna i ojciec Samuel zawsze dają im poczucie bezpieczeństwa i poczucie wolności.

Rodzice Astrid pozwalają córce uczęszczać do szkoły średniej, co zasadniczo stanowi przywilej zamożnych dzieci burżuazyjnych, i nie stają na drodze 18-latce, gdy właściciel lokalnej gazety oferuje jej posadę stażystki w redakcji.

Reinhold Blomberg nie tylko wprowadza Astrid w tajniki sztuki pisania, ale także zakochuje się w dziewczynie. Może się zdawać, że z wzajemnością, jednak kiedy Astrid zachodzi w ciążę, podejmuje ważną decyzję: nie chce wychodzić za mąż w tak młodym wieku, lecz zamiast tego postanawia sama zająć się sobą, a z czasem także swoim synem Lassem.

Źródło materiały prasowe: Aurora Films.

Obsada:

Alba August – Astrid

Maria Bonnevie – Hanna

Trine Dyrholm – Marie

Henrik Rafaelsen – Blomberg

Magnus Krepper – Samuel

Björn Gustafsson – Sture

Sofia Karemyr – Madicken

Liv LeMoyne – Saga

Podziel się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć + 10 =