Nieracjonalny mężczyzna (2015)

Nieracjonalny mężczyzna” (2015)

Irrational Man

Reżyser: Woody Allen

Scenariusz: Woody Allen

Zdjęcia: Darius Khondji

Produkcja: USA

Gatunek: dramat

Premiera w kinach Polska: 14.08.2015

Czas trwania: 91 min.

Kategoria wiekowa: brak danych

„Nieracjonalny mężczyzna” Woody’ego Allena to słodko-gorzka komedia, której głównym bohaterem jest rozczarowany życiem profesor filozofii. Abe Lucas (Joaquin Phoenix) jest rozbity emocjonalnie i nie potrafi znaleźć sensu ani radości w swoim życiu. Czuje, że wszystko w co do tej pory się angażował – od polityki po nauczanie – jest całkowicie pozbawione znaczenia.

Abe podejmuje pracę w college’u w niewielkim mieście i w niedługim czasie po przyjeździe angażuje się w romans z dwiema kobietami: Ritą Richards (Parker Posey), profesorką, która szuka ucieczki od nieszczęśliwego małżeństwa oraz z Jill Pollard (Emma Stone), najlepszą studentką i przyjaciółką. Jill kocha swojego chłopaka Roya (Jamie Blackley), ale nie jest w stanie oprzeć się posępnej, artystycznej osobowości Abe’a i urokowi jego egzotycznej przeszłości. Nawet, gdy Abe zaczyna zdradzać oznaki niezrównoważenia psychicznego, fascynacja Jill nie ustaje, a nawet się zwiększa. Ale kiedy dziewczyna próbuje nadać ich związkowi bardziej romantyczny charakter, Abe ją porzuca.

Zwrot akcji następuje, gdy Abe i Jill stają się przypadkowymi świadkami bardzo wciągającej i niebezpiecznej rozmowy. Abe jest zmuszony dokonać poważnego wyboru, który sprawia, że po raz pierwszy od dawna czuje, że żyje pełnią życia. Jego decyzja uruchamia ciąg zdarzeń, mających na zawsze zmienić nie tylko jego życie, ale także Jill i Rity.

Źródło materiały prasowe: Kino Świat.

Obsada:

Joaquin Phoenix – Abe

Parker Posey – Rita

Emma Stone – Jill

Jamie Blackley – Roy

Robert Petkoff – Paul

Betsy Aidem – Matka Jill

Ethan Phillips – Ojciec Jill

Paula Plum – Dyrektorka College’u

Meredith Hagner – Sandy

Sophie von Haselberg – April

Susan Pourfar – Carol

Kate McGonigle – Ellie

Podziel się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia + dziesięć =