O mnie

Witam wszystkich,

Nazywam się Gosia Stanek. Bardzo się cieszę, że zajrzeliście na mojego bloga. Zapraszam was gorąco do odwiedzin. Postanowiłam napisać kilka słów o mnie i o blogu.

Lubię filmy. Tak naprawdę to nie pamiętam od kiedy. Wydaje się to być od zawsze. Lubię  je oglądać, porozmawiać o nich i poczytać. Dlatego też idąc na studia wybrałam kierunek Filmoznawstwo.

Jakie filmy lubię oglądać. Najchętniej  odpowiedziałam,  że wszystkie gatunki. Jednak mam w nich swoją gradację. Idąc po kolei: na pierwszym miejscu dokument, następnie filmy obyczajowe, dobre komedie, kryminały, sensacje, wielkie widowiska. Można też określić filmy, które najbardziej lubię jako te wzbudzając głębszą refleksję,  koło których nie można przejść  obojętnie.

Obecnie najbardziej interesują mnie filmy dokumentalne oraz filmy fabularne o tematyce prawnej (zarówno jeśli chodzi o treść  jak i o bohaterów – adwokaci, sędziowie, prawnicy).

To co przeczytasz na moim blogu to moja subiektywna opinia, ocena obejrzanego filmu, który w równie subiektywny sposób został przeze mnie wybrany.

Czym sugeruję się wybierając film? Na pewno nie patrzę na ilość nominacji i zdobytych nagród. Nie sugeruję się opinią krytyków. Kieruję się opisem. Jeśli zainteresuje mnie w jakiś sposób jego treść, to właśnie taki film wybiorę.

Sięgam zarówno  po klasykę jak również po bieżący repertuar. Skupiam się głównie  na tym co można obejrzeć w telewizji lub w Internecie – czyli źródeł, które większość  z nas ma „pod ręką”.

Jeśli chcesz poznać mój punkt widzenia zapraszam do lektury. Jeśli  chcesz poczytać Bloga, który wyraża subiektywna opinię – również zapraszam. Jeśli chcesz zapoznać się z moim Subiektywnym Dziennikiem Filmowym to gorąco zapraszam.

Ekstra zadanie:

Ponieważ trudno jest znaleźć informacje o filmach dokumentalnych postanowiłam podjąć się stworzenia na blogu katalogu, który będzie zawierał podstawowe dane o poszczególnych filmach. Osobno będę zamieszczać recenzje do obejrzany dokumentów. Cóż, będzie to nie lada wyzwanie… Ale od czego są wyzwania? Od tego, aby je realizować.

Pozdrawiam

Gosia Stanek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem + osiem =