Łono (2010)

Łono” (2010)

Womb

Reżyser: Benedek Fliegauf

Scenariusz: Benedek Fliegauf

Zdjęcia: Péter Szatmári

Muzyka: Max Richter

Produkcja: Francja, Niemcy, Węgry

Gatunek: Melodramat, Sci-Fi

Premiera w kinach Polska: 16.12.2011

Czas trwania: 107 min.

Kategoria wiekowa: brak danych

Siedząc na tarasie odosobnionego domku na plaży, Rebeka wspomina jak to się stało, że w jej powiększającym się stale brzuchu znalazł się ktoś, kogo uznaje za „dar“…

W czasie odwiedzin u dziadka, jako mała dziewczynka, nieśmiała Rebeka zaprzyjaźnia się z rudowłosym Tommym. Przyjaźń ta szybko rozwija się podczas ich letnich przygód na wybrzeżu. Bajkowy i dziecięcy romans Rebeki kończy się gdy musi wyjechać z matką do odległego Tokio.

12 lat później Rebeka, jako młoda kobieta powraca, aby osiedlić się w domu swojego dziadka. Szuka swojego przyjaciela z dzieciństwa Tommy’ego, który okazuje się już studentem. Ich ponowne spotkanie wyzwala silne wzajemne zauroczenie. Gdy poznają się lepiej, Rebeka odkrywa, że Tommy też żywi do niej głębokie uczucia, jeszcze z czasu gdy znali się jako dzieci. Jednak ich namiętny związek szybko się kończy, gdy Tommy ginie w wypadku samochodowym.

Załamana Rebeka czuje, że nie może dalej żyć bez Tommy’ego. Zwraca się z prośbą do kontrowersyjnego „Departamentu Replikacji Genetycznej“ o zgodę na zapłodnienie. Pomimo obaw związanych z potencjalnymi konsekwencjami, rodzice Tommy‘ego zgadzają się dać Rebecę próbkę DNA, aby mogła urodzić nowego Tommy’ego. Życie z małym Tommym jest cudowne i pełne radości. Rebeka poświęca się całkowicie tylko „im dwojgu“, żyjąc w odosobnieniu wśród społeczności małej mieściny na wybrzeżu… Mimo upływających lat nie udaje jej się zupełnie uciec od wszystkich problemów związanych z tą decyzją.

Jak długo będzie mogła ukrywać prawdę przed nowym Tommym i wścibskimi mieszkańcami miasteczka? Czy będzie w stanie uchronić Tommy’ego przed ich uprzedzeniami wobec „kopii”? Gdy klon dorośnie i stanie się mężczyzną identycznym do jej ukochanego, w jaki sposób Rebeka zdoła wytłumaczyć mu sprzeczne pragnienia, których nowy Tommy nie rozumie?

Odpowiedzi na te pytania wychodzą na jaw, kiedy przygotowuje się do słodko-gorzkiej realizacji swojego życiowego marzenia.

Źródło materiały prasowe: Aurora Films.

Obsada:

Eva Green – Rebecca

Matt Smith – Thomas

Lesley Manville – Judith

Peter Wight – Ralph

István Lénárt – Henry

Hannah Murray – Monica

Ruby O. Fee – Rebecca w wieku 9 lat

Tristan Christopher – Thomas w wieku 10 lat

Jesse Hoffmann – Thomas w wieku 5 lat

Natalia Tena – Rose

Ella Smith – Molly

Wunmi Mosaku – Erica

Alexander Goeller – Marc

Gina Stiebitz – Dima

Adrian Wahlen – Eric

Amanda Lawrence – Nauczycielka

Jennifer Lim – Pani Muju

Tina Engel – Doktor

Lukas Hawkins – Nastolatek

Lukas Sweetwood – Nastolatek

Fabian Hundertmark – Nastolatek

Kata Petra Kiss – Thomas w wieku niemowlęcym

Anna-Zsófia Drávucz – Thomas w wieku niemowlęcym

Jerun Minguell Agundez – Thomas w wieku niemowlęcym

Péter Erik Tóth – Thomas w wieku niemowlęcym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *