Jeszcze nie Koniec (2017) – zapowiedź

16.02.2018 na ekrany wchodzi francuski dramat „Jeszcze nie koniec” w reżyserii Xaviera Legrand z 2017 roku. W rolach głównych występują Léa Drucker, Denis Ménochet, Thomas Gioria.

Miriam i Antoine Besson są po rozwodzie.

Miriam chciałaby uzyskać wyłączną opiekę nad synem Julienem, aby ochronić go przed ojcem, który — jak twierdzi — jest brutalny. Z kolei Antoine przedstawia siebie jako lekceważonego rodzica.  Przydzielony do sprawy sędzia zarządza wspólną opiekę nad dzieckiem. Julien staje się zakładnikiem narastającego konfliktu pomiędzy rodzicami. Przyparty do muru stara się zapobiec najgorszemu.

Xavier Legrand o swoim filmie:

„To film zbudowany na strachu. Ów strach budzi człowiek gotowy zrobić wszystko, by odzyskać kobietę, która z kolei chce od niego odejść i uciec przed jego agresywnym zachowaniem. Postać Antoine’a jest źródłem ciągłego zagrożenia dla wszystkich wokół niego. (…) Kobiety, które doświadczyły przemocy domowej, jak bohaterka grana przez Léę Drucker, żyją w ciągłym stanie podwyższonego pogotowia. Doskonale wiedzą, że zagrożenie może pojawić się wszędzie i w dowolnym momencie ― a wtedy nikt nie jest bezpieczny”. Tysiące ludzi przeżywa tę sytuację każdego dnia. Z tych pozornie zwyczajnych wydarzeń mój film wydobywa głęboko zakorzenioną przemoc, okropnie niemy strach, nieznośnie ciche zagrożenie.”

Źródło: Materiały prasowe.

Podziel się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − 14 =